dodano: 3.06.2023 w kategorii:

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 roku

  1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Do dzisiaj można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: „przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”.
  2. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie po mszy o 16.30.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  4. W środę, 7 czerwca wspomnienie ogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o.Michała Tomaszka, męczenników z Peru. O godz. 15.30 w Auli bł. Jakuba promocja książki „Razem damy radę – cuda i łaski za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto” Aleksandry Polewskiej. Mszy świętej o godz. 16.30 będzie przewodniczył o. Rafał Dryjański OFMConv misjonarz z Peru, a Słowo Boże wygłosi ks. Juan Roger Rodriguez Ruiz rektor Katolickiego Uniwersytetu w Chimbote. Po mszy krótki koncert scholi z Pariacoto połączony ze świadectwem s. Berty Hernandez. We mszy wezmą też udział neoprezbiterzy Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Krakowie, których patronami w okresie studiów byli nasi błogosławieni.
  5. We czwartek, 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszej Bazylice odprawiane są jak w każdą niedzielę. Po mszy o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez oktawę po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna.
  6. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą świętą na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
  7. W piątek, 9 czerwca o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice będziemy gościć misjonarza o. Marka Sowińskiego OFMConv z naszego partnerskiego klasztoru Aregua w Paragwaju. Nasz gość przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże, a po mszach będzie zbierał do puszek ofiary na misje. Prosimy o wsparcie pracy misyjnej naszych współbraci w Paragwaju.
  9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 ostatnia przed wakacjami Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.

Niech Pan wam błogosławi!  Franciszkanie

                                                                                                                              

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl