dodano: 7.06.2020 w kategorii:

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 roku

 1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Do dzisiaj włącznie można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.
 1. Także dzisiaj przypada wspomnienie liturgiczne błogosławionych męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy swoją formację kapłańską i zakonną odbyli w tym klasztorze i seminarium. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczy i Słowo Boże głosi  o.Jacek Lisowski, wieloletni misjonarz w Peru.
 2. We wtorek, 9 czerwca, o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy.
 3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja do czterech ołtarzy. Przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie procesja eucharystyczna po krużgankach.
 4. Centralna procesja w naszym mieście w Uroczystość Bożego Ciała rozpoczyna się Mszą św. na Wawelu o godz. 9.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy grupy duszpasterskie działające przy naszej Bazylice: Bractwo Matki Bożej Bolesnej, Arcybractwo Męki Pańskiej, Rycerstwo Niepokalanej i Franciszkański Zakon Świeckich. Spotkanie grup o godz. 7.45, wyjście na Wawel o godz. 8.20.
 5. W sobotę, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza św. i poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego po wszystkich Mszach św. będą poświęcone „bułeczki św. Antoniego”.
 6. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca o godz. 12.00 Msza św. z okazji jubileuszu 50. rocznicy święceń kapłańskich: o. Bolesława Raczka z naszej wspólnoty zakonnej w Krakowie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. To także uroczystość rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki.
 7. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie w Salce Katechetycznej.
 8. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Jutro, w poniedziałek 8 czerwca w Harmężach k. Oświęcimia rozpoczyna się kapituła naszej prowincji, podczas które będę podejmowane decyzje dotyczące najważniejszych spraw personalnych, zakonnych i duszpasterskich. Prosimy o modlitwę w intencji zgromadzonych braci.
 10. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.
 11. Poprzez kanał YouTube Bazylika św. Franciszka odbywają się codziennie transmisje internetowe Mszy św. o godz. 16.30 i w niedziele dodatkowo o godz. 9.30 i 11.00.
 12. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

W piątek, 12 czerwca wspomnienie bł. Achillesa Puchaty i 107 Towarzyszy, męczenników II wojny światowej.

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa błogosławionych patronów Zbigniewa i Michała.                                   

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl