dodano: 24.12.2022 w kategorii:

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2022 roku.

  1. Dzisiaj i jutro, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt Msze święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.
  2. W święta Bożego Narodzenia, na placu przed Bazyliką klerycy naszego franciszkańskiego seminarium organizują „Żywą szopkę”. W Wigilię kolędowanie przy szopce rozpocznie się o godz. 22.30. Natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt kolędowanie przy szopce od godz. 14.00 do 19.00. Zapraszamy. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.
  3. W piątek, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżeństwa na Mszę świętą o godz. 16.30, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie i udzielone ogosławieństwo małżeństwom i rodzinom. Intencję tej Mszy świętej ofiarujemy za pary, które zawarły sakrament małżeństwa w naszej Bazylice w mijającym roku, a było takich par 20.
  4. Sobota, 31 grudnia to ostatni dzień Roku Pańskiego 2022, o godz. 16.30 Msza święta na zakończenie Starego Roku, a po niej nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne.
  5. W sobotę, 31 grudnia zapraszamy na Pasterkę Noworoczną o godz. 24.00. To tradycja, którą zapoczątkował św. Jan Paweł II jeszcze jako arcybiskup krakowski. Eucharystii tej przewodniczyć będzie nasz ordynariusz arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęcamy do rozpoczęcia Nowego Roku modlitwą podczas Mszy świętej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

W środę, 28 grudnia Świętych Młodzianków męczenników.

W piątek 30 grudnia,  święto Świętej Rodziny.

W niedzielę, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Drodzy Bracia i Siostry, Dobrodzieje, Przyjaciele, Sympatycy i Goście, którzy modlicie się w naszej Bazylice. Przyjmijcie od naszej franciszkańskiej wspólnoty wyrazy wdzięczności, naszej pamięci modlitewnej i najlepsze życzenia: niechaj nasz Pan, narodzony w Betlejem, Światłość ze Światłości, rozjaśni Wam wszystkie ciemności życia, da Wam prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję, doskonałą miłość, abyście poznali i wypełnili jego wolę, a przez to znaleźli radość, która nigdy nie przemija. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Pan Nowonarodzony niech Was obdarzy pokojem.

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl