dodano: 13.06.2020 w kategorii:

Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Św.Franciszka w Krakowie – 14 czerwca 2020 roku

 1. Dzisiaj przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni, a także za wszystkich, którzy przez wieki przyczynili się do jej wybudowania, wyposażenia i utrzymania. Równocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy dzisiaj dbają o to miejsce duchowo i materialnie, a także przez swoją pracę. Bóg zapłać.
 2. Także dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. z okazji jubileuszu 50. rocznicy święceń kapłańskich: Bolesława Raczka z naszej wspólnoty zakonnej w Krakowie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i prosimy o modlitwę w intencji Ojca Jubilata.
 3. W kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi.
 4. We środę, 17 czerwca o godz. 16.00 Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 5. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza na trzecią edycję Różańca 12h. Rozpoczęcie w piątek, 19 czerwca Mszą św. o godz. 19.00, po której w Sali Włoskiej przy Najświętszym Sakramencie modlitwa różańcowa, która zakończy się Mszą św. o godz. 7.00. Można dołączyć do adoracji w każdej chwili i nawet tylko na kilka minut. Wejście przez krużganki od Placu Wszystkich Świętych. 
 6. W sobotę, 20 czerwca o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Andrzeja Fryźlewicza, wieloletniego kapelana ks. kard. Franciszka Macharskiego. Ks. Andrzej przez kilka ostatnich lat prawie codziennie sprawował Mszę św. w naszej Bazylice. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w jego intencji.
 7. Za tydzień, w niedziele 21 czerwca, po Mszy św. o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do siedmiu ołtarzy kazania wygłosi o. Mariusz Kaczmarski OFMCap. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
 8. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30, do końca Oktawy Bożego Ciała połączone z procesją eucharystyczną. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Zakończyła się pierwsza część kapituły naszej prowincji, o. Marian Gołąb został ponownie wybrany na prowincjała. Prosimy o modlitwę w jego intencji i całego zarządu prowincji.
 10. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.
 11. Poprzez kanał YouTube Bazylika św. Franciszka odbywają się codziennie transmisje internetowe Mszy św. o godz. 16.30 i w niedziele dodatkowo o godz. 9.30 i 11.00.
 12. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy i klaryski.

We środę, 17 czerwca wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W piątek, 19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę, 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

                                                                                                                                                                                          

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl