dodano: 20.10.2019 w kategorii:

Uroczystość św. Jana Kantego – 20 października 2019 r.

 1. Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera i profesora Akademii Krakowskiej obecnie Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 2. Jutro, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej, dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy św. o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry Błogosławionego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie osoby cierpiące na migreny i bóle głowy.
 3. Także jutro o godz. 15.30 w Kaplicy bł. Salomei otwarcie wystawy pracy artystycznej malarza Adama Mamczura i rzeźbiarza Stanisława Małka inspirowanej parafrazą słów Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego „Aby człowieczeństwo myśli na wskroś wolnej, wypowiadało się w polskiej oprawie”. Zapraszamy.
 4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 7. Trwają obchody stulecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, zwanej często od łacińskiego skrótu MI. Pierwsza wspólnota została założona przez św. Maksymiliana Marię Kolbego wśród braci kleryków tutejszego seminarium franciszkańskiego w Krakowie, a następna przy kościele, a obecnie bazylice św. Franciszka dla osób świeckich. Młodzieżowa Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza dzisiaj od godz. 10.00 do Auli bł. Jakuba między innymi na zobaczenie wystawy o początkach MI w Polsce. Będzie także okazja do zapoznania się z Rycerstwem obecnie.
 8. Z kalendarza liturgicznego:
  -W poniedziałek, święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa, franciszkanina i gwardiana tutejszego klasztoru.
  -We wtorek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  -We środę, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera i bernardyna.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl