dodano: 21.10.2023 w kategorii:

Uroczystość św.Jana Pawła II, papieża – 22 października 2023 roku

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach, szczególnie o franciszkanach z krakowskiej prowincji, którzy pracują na misjach w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.
  1. Działający przy naszej Bazylice „Chór Cecyliański” obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wczoraj w Auli bł. Jakuba odbył się Koncert Jubileuszowy. Dziś na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić za żyjących i zmarłych chórzystów i ich rodziny.
  2. W ubiegłą niedzielę stypendyści Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierali ofiary na fundusz uzdolnionej młodzieży. Zebrano 5081,36 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  3. Nabożeństwa różańcowe do końca października po Mszy świętej o godz. 16.30.
  4. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. 
  5. Studentów oraz osoby w wieku około studenckim zapraszamy do udziału w ewangelizacyjnym kursie Alpha. Kurs obejmuje 10 spotkań rozwijających tematykę podstawowych prawd wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali św. Eligiusza. 
  6. Wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 katechez pomocnych w odkrywaniu wiary i daru Chrztu Świętego. Spotkania będą się odbywały w środy i niedziele, począwszy od 25 października o godz. 19.45 w Sali Włoskiej.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

W czwartek, 26 października wspomnienie bł.Bonawentury z Potenzy, prezbitera

W sobotę, 28 października święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Niech Pan obdarzy Was pokojem. Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl