dodano: 2.01.2017 w kategorii:

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2016 r.

  1. Dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju pod hasłem:  „”Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”.
  2. 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. W tym dniu katolik zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy św. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła.
  3. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca.
  4. W sobotę, 7 stycznia o godz. 9.00 w Auli bł. Jakuba odbędzie się XVI sesja kolbiańska. Tym razem temat spotkania związany jest ze 100-leciem powstania Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana M. Kolbego. Podczas sesji zatytułowanej „Święty Maksymilian i Rycerstwo Niepokalanej” zaproszeni prelegenci wygłoszą referaty poświęcone tym cechom duchowości franciszkańskiej, które w rezultacie doprowadziły do powstania MI w roku 1917. 
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. w intencji lekarzy, którą będzie sprawował ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
  6. Z kalendarza liturgicznego:
    -W poniedziałek, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
    -We wtorek, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Drodzy Bracia i Siostry, przyjmijcie od całej naszej franciszkańskiej wspólnoty najlepsze życzenia noworoczne: Błogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski, opieki Matki Najświętszej, ludzkiej życzliwości oraz miłości dawanej i otrzymywanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!
Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl