dodano: 30.12.2022 w kategorii:

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 roku

  1. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się w intencji pokoju na świecie i zakończenia wojny w Ukrainie.
  2. W piątek, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze święte w naszej Bazylice jak w niedziele. Tego dnia każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii. To dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. W poświęcone kredę i kadzidło będzie można zaopatrzyć się przy wyjściach z Bazyliki.
  3. Również 6 stycznia działający przy naszej Bazylice chór Voce Angeli pod dyrekcją Piotra Pałki zaprasza na Mszę świętą o godz. 16.30, a po niej na wspólne kolędowanie.
  4. W sobotę, 7 stycznia po Mszy świętej o godzinie 16:30 zapraszamy na koncert Chóru „Słowiki 60” ze Szczecina pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Podczas mszy będzie również śpiewał Chór Cecyliański pod dyrekcją Tomasza Półtoraka.
  5. W niedzielę, 8 stycznia Stowarzyszenie Chór Cecyliański przygotowujące się do obchodów 100-lecia swojego istnienia będzie prowadziło kwestę na cele statutowe, z góry dziękujemy za wsparcie chóru.
  6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. W następną niedzielę Msza święta po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej spotkanie dla chętnych w Auli bł. Jakuba.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

We wtorek, 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie                                                     

                                                                                                                                          

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl