dodano: 11.05.2024 w kategorii:

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 roku

1. Jak było zapowiadana w ubiegłą niedzielę, w dniu dzisiejszym stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi kwestę na rzecz dzieci cierpiących na porażenie czterokończynowe, choroby nowotworowe, dystrofie mięśni, zespół „Retta” oraz operacje ratujące życie. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

2. Również dziś o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.

3. We wtorek, 14 maja V wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe przed Mszą świętą o godz. 16.30.

4. We środę, 15 maja o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała oraz modlitwy w kaplicy Męki Pańskiej.

5. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętych o godz. 16.30. „Majówka po godzinach” od poniedziałku do piątku po mszy o godz. 19.00.

6. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego, uroczysta Msza święta wigilijna o godz. 19.00 po niej katecheza „Pokój mój daję Wam”, po niej uwielbienie. Zaprasza DA Mrowisko, Koinonia, Rycerstwo Niepokalanej oraz bracia z naszego seminarium.

7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy.

We wtorek, 14 maja święto św. Macieja Apostoła.

W środę, 15 maja wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

W czwartek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W piątek, 17 maja wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.

W sobotę, 18 maja wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

W niedzielę, 19 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl