dodano: 15.05.2021 w kategorii:

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021 roku

 1. Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Powoli dobiega końca okres wielkanocny. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Dziś po Mszy świętej o godz. 16.30 Koronka do 7 boleści Matki Bożej. Po koronce spotkanie wspólnoty Matki Bożej Bolesnej.
 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie po Mszy św. o godz. 16.30.
 3. Od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 19.00 Majówki “po godzinach”. Zapraszamy.
 4. We wtorek 6 dzień nowenny tygodni przed uroczystością ś Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe przed Mszą świętą o godz. 16.30.
 5. We środę, o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
 6. W piątek 21 maja modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 7. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie, które rozpocznie się w naszej Bazylice od godz. 21.30. W programie konferencja, wspólna modlitwa, okazja do spowiedzi oraz Liturgia Godzin i Eucharystia. Szczegółowe informacje na plakacie przy głównym wejściu do Bazyliki. 
 8. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” składa podziękowanie za wsparcie finansowe chorego Szymonka. Podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę udało się zebrać 736 zł. Bóg zapłać.
 9. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnym franciszkańskim świętowaniu Dnia św. Franciszka, które odbędzie się 30 maja bieżącego roku. Tematem przewodnim będzie w tym roku „Ekologia w Pandemii” – rozpoczęcie Mszą świętą w naszej Bazylice o godzinie 12:00, a następnie w Auli bł. Jakuba koncert franciszkańskiego zespołu Fioretti, dwa wykłady o tematyce ekologicznej i poczęstunek. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie bratslonce.pl
 10. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami w naszej Bazylice może przebywać jednocześnie 99 osób, na krużgankach 47, razem 146 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa.
 11. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 17 maja wspomnienie św. Paschalisa Baylona zakonnika.

We wtorek 18 maja wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.

We czwartek, 20 maja wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl