dodano: 31.10.2020 w kategorii:

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2020 roku

 1. Dzisiaj 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte wporządku niedzielnym. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 2. W poniedziałek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 3. We wtorek, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspominamy zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę świętą. Po Mszy św. o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
 4. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy świętej o godz. 16.30. Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
 5. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony do końca listopada. Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone. Osoby starsze, chore oraz ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.
 6. We czwartek, 5 listopada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 19.00 msza o powołania.
 7. W piątek, 6 listopada pierwszy piątek miesiąca.
 8. W sobotę, 7 listopada pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 różaniec. W tym dniu będzie się też modlić o beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyń
 9. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza święta w jęz. hiszpańskim o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Nie będzie spotkania po mszy.
 10. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00 w Bazylice.
 11. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami jednorazowo w naszej świątyni może przebywać 210 osób, w tym w nawie głównej, transeptach i zakrystii 142 osoby, w kaplicy Matki Bożej 25 osób i w kaplicy Męki Pańskiej 43 osoby. W kościele przebywamy w maseczkach zasłaniających usta i nos. Przy wejściu do świątyni dezynfekujemy ręce. W kolejkach do spowiedzi należy zachować bezpieczną odległość.
 12. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

We wtorek, 3 listopada wspominamy zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ

We środę, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.  

Franciszkanie                  

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl