dodano: 27.05.2023 w kategorii:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 roku

  1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30.
  3. 1 czerwca w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
  4. 2 czerwca pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. O godz. 16.30 Msza święta prymicyjna naszych neoprezbiterów o.Bartłomieja Rochowiaka OFMConv i o.Szymona Dendysa OFMConv. Po mszy błogosławieństwo prymicyjne.
  5. 3 czerwca pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Do tego dnia można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: „przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek 29 maja święto NMP, Matki Kościoła.

W środę, 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę, 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

 

INFORMACJA URZĘDU MIASTA KRAKOWA:

W imieniu Urzędu Miasta Krakowa zapraszamy na tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca, w godzinach od 11.00 do 17.00, na pl. Wszystkich Świętych oraz na placu przed Bazyliką Franciszkanów. Tegoroczna edycja nawiązuje do jubileuszu 550. urodzin Mikołaja Kopernika, a na gości czeka wiele bezpłatnych atrakcji popularyzujących naukę, twórczość oraz troskę o zdrowie i otoczenie. W Auli bł. Jakuba przy naszej Bazylice, we współpracy z krakowskimi szpitalami i NFZ, organizatorzy przygotowali strefę profilaktyki zdrowotnej, w której będzie można zmierzyć ciśnienie, wykonać niektóre badania, skonsultować się ze specjalistami, a także zapoznać z miejskimi programami dla seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin. O godz. 17.00 koncert finałowy Janusza Radka.

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl