dodano: 31.05.2020 w kategorii:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Przypominamy o zadośćuczynieniu obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą, który można wypełnić do przyszłej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
  3. W poniedziałek, 1 czerwca o godz. 16.30 Msza św. i błogosławieństwo prymicyjne trzech braci, absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów, którzy wczoraj przyjęli sakrament kapłaństwa. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji nowych kapłanów franciszkańskich.
  4. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne błogosławionych męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Uroczystej Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Jacek Lisowski, wieloletni misjonarz w Peru. Serdecznie zapraszamy.
  5. Codziennie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.30. Również po Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Wszystkie Msze św. oraz spowiedź sprawowane są według zwykłego porządku.
  7. W kolejkach do spowiedzi, w czasie i po liturgii należy zachować bezpieczną odległość oraz stosować się do aktualnie obowiązujących zarządzeń sanitarnych.
  8. Poprzez kanał YouTube Bazylika św. Franciszka oraz media społecznościowe klasztoru i seminarium odbywają się codziennie transmisje internetowe Mszy św. o godz. 16.30 i w niedziele dodatkowo o godz. 9.30 i 11.00. Prosimy o subskrypcję kanału.
  9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy modlicie się z nami tutaj w Bazylice i za pośrednictwem transmisji internetowych. Szczególnie dziękujemy, że wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 1 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Dzień Dziecka.

W środę, 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

W czwartek, 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek, 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim dzieciom nieustannego wzrostu w łasce i mądrości u Boga i u ludzi. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl