dodano: 4.06.2022 w kategorii:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 roku

  1. W dzisiejszą uroczystość za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o 16.30 i 19.00.
  3. W poniedziałek, 6 czerwca o godz. 16.30 Msza święta prymicyjna naszego neoprezbitera Dawida Bujasa OFMConv. Po mszy błogosławieństwo prymicyjne.
  4. We wtorek, 7 czerwca wspomnienie ogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o.Michała Tomaszka. W tym dniu wszystkie Msze święte w Kaplicy Męki Pańskiej przy ołtarzu z relikwiami męczenników z Peru. O godz. 19.00 przy ołtarzu głównym uroczysta Msza święta pod przewodnictwem o. Zbigniewa Świerczka OFMConv misjonarza z Peru.
  5. W czwartek, 9 czerwca o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca o godz. 14.30 zostanie odprawiona ostatnia Msza święta w języku hiszpańskim przed wakacjami. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Po zakończeniu mszy zapraszamy na spotkanie.
  7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Do tego dnia można zadośćuczynić obowiązkowi wynikającemu z przykazania kościelnego: „przynajmniej raz w roku spowiadać się i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”.
  8. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty 2 Śródmiejskiej informują o rozpoczęciu zapisów na Pielgrzymkę z Wawelu na Jasną Gópoprzez formularz dostępny na stronie internetowej ppk2.pl. Zapisy będą miały głównie formę online. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 6 czerwca,  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek, 7 czerwca wspomnienie ogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, męczenników.

W środę, 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

We czwartek, 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę, 11 czerwca wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl