dodano: 30.03.2024 w kategorii:

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 roku

1. W dniu dzisiejszym Msze święte w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. O 15.30 w języku włoskim. W poniedziałek nie ma Mszy świętej w języku włoskim, pozostałe Msze święte jak w niedzielę.

2. W tym tygodniu wpadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym Przyjaciołom, Sympatykom, Dobrodziejom i Ofiarodawcom naszego klasztoru i bazyliki. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć tegoroczny Wielki Post i Triduum Paschalne: prowadzącym rekolekcje, kaznodziejom podczas Gorzkich Żali, ojcom posługującym w sakramencie pojednania, braciom klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego za przygotowanie liturgii, wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu, braciom zakrystianom i braciom z seminarium za przygotowanie bazyliki i klasztoru. Dziękujemy scholi liturgicznej i orkiestrze przygotowanej i prowadzonej przez dyrygentów: Pan Piotra Pałkę, Pana Tomasza Ślusarczyka i br. Marcina Sarnę, dziękujemy również Panu organiście. Dziękujemy asyście liturgicznej, wszystkim bractwom i grupom duszpasterskim działającym przy naszej Bazylice, osobom dbającym o czystość i porządek w naszej świątyni. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy tutaj się modlicie, wspieracie nas duchowo i materialnie. Z całego serca wraz z pamięcią modlitewną mówimy wszystkim: Bóg zapłać. Oprócz słów wdzięczności przyjmijcie i życzenia świąteczne:

Radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa rozpromienia dzisiaj nie tylko cały Kościół, ale również i całe stworzenie. W świecie chrześcijańskim rozbrzmiewa radosne pozdrowienie: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał”. W to największe nasze święto dzielimy się z Wami radością z otrzymanego odkupienia. Ta radość, która rozbrzmiewa tu w kościele przy ołtarzu Chrystusa, niech rozbrzmiewa także w Waszych sercach, Rodzinach, w Waszych Wspólnotach. Jako franciszkańska wspólnota życzymy Wam wszystkim szczęśliwych, zdrowych i pełnych Chrystusowej radości Świąt Zmartwychwstania. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl