dodano: 1.05.2021 w kategorii:

V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 roku

  1. W sobotę wspomnieniem św. Józefa Robotnika rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30. Zapraszamy także na “Majówki po godzinach”, czyli nabożeństwa majowe, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 19.00.
  2. W każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnoty działające przy naszej Bazylice.
  3. W poniedziałek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą odprawiane jak w dzień powszedni. Zachęcamy do modlitwy o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
  4. 6 maja w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
  5. 7 maja pierwszy piątek miesiąca i spowiedź w bazylice od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
  6. W niedzielę 9 maja 2021 r. stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi przy naszej Bazylice kwestę na rzecz Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik mięś
  7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14:30 zostanie odprawiona w naszej BazyliceMsza święta w języku hiszpańskim. Od 14:00 możliwość spowiedzi po hiszpańsku. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski.

We wtorek, 4 maja święto św. Floriana, męczennika i patrona Krakowa.

W środę, 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

We czwartek, 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W sobotę, 8 maja Uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem.                                                                                                                                 Franciszkanie.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl