dodano: 6.05.2023 w kategorii:

V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023 roku

  1. Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.30 Ewangelizacja na placu przed Bazyliką prowadzona przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. W trakcie jej trwania będą świadectwa, wspólne śpiewy i katecheza. Zapraszamy do udziału.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30. Począwszy od 8 maja po mszy o godz. 19.00 zapraszamy na „Majówkę po godzinach”.
  3. We wtorek, 9 maja o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  4. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza w piątek 12 maja na ,,Różaniec 12h’’. Rozpoczęcie w Bazylice Mszą świętą o godzinie 19:00, po której nastąpi całonocna modlitwa różańcowa w Sali Włoskiej. Modlitwa zakończy się Mszą świętą o godz. 7.00 rano w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  5. W następną niedzielę 14 maja w Bazylice, zostanie odprawiona Msza święta w języku hiszpańskim o godz. 14.30.  Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do ogrodu klasztornego.
  6. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom pragniemy podziękować za przeznaczenie 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Jak już informowaliśmy ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy renowacji drugiej części naszej Bazyliki.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

We czwartek, 11 maja wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika.

W piątek 12 maja, wspomnienie św. Leopolda Mandicia, prezbitera i zakonnika, patrona spowiedników.

W sobotę, 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Rocznica objawień, które odegrały ważną rolę w dziejach Kościoła. Maryja przekazała trojgu dzieciom z Fatimy Boże wezwanie do pokuty, nawrócenia, a zarazem ostrzegała przed skutkami trwania ludzkości w grzechach. 

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl