dodano: 3.02.2024 w kategorii:

V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024 roku.

1. W piątek, 9 lutego o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po mszy uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.

2. W niedzielę, 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes i 31. Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 12.00 i 16.30. Przypominamy, że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej, a mogą do niego przystąpić osoby chore i w podeszłym wieku.

3. Również w niedzielę, 11 lutego na Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk Wikariusza Prowincji o. Mariusza Kozioła, czterech braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługę lektoratu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.

4. W tę samą niedzielę 11 lutego o godz. 14.30 w Bazylice Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.

5. W związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem „Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie prac konserwatorskich w naszej Bazylice. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.

6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy. Po Mszach o godz. 9.00 i 16.30 poświęcenie chleba, soli i wody na jej pamiątkę.

We wtorek, 6 lutego wspomnienie świętych męczenników Japonii Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy.

W środę, 7 lutego wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.

W sobotę, 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl