dodano: 4.02.2023 w kategorii:

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 roku

  1. W ubiegły czwartek, w święto Ofiarowania Pańskiego podczas koncertu kolędowego chóru Cecyliańskiego wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzili kwestę na rzecz swoich podopiecznych. Zebrano 1557, 50 PLN. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. We czwartek, 9 lutego o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po mszy uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. W sobotę, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 9.00 i 16.30. Przypominamy, że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej, a mogą do niego przystąpić osoby chore i w podeszłym wieku.
  4. W niedzielę, 12 lutego na Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk Wikariusza Prowincji o. Mariusza Kozioła, czterech braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.
  5. Również w niedzielę 12 lutego o godz. 14.30 w Bazylice Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  6. W związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Za pośrednictwem fundacji „Brat Słońce” 1,5 % swojego podatku możecie przekazać na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie prac konserwatorskich w naszej Bazylice. Za otwartość serc i wsparcie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 6 lutego wspomnienie świętych męczenników Japonii Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.

We wtorek, 7 lutego wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.

W piątek, 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl