dodano: 7.02.2022 w kategorii:

V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022 roku.

  1. We środę, 9 lutego o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, a po mszy uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  2. W piątek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 9.00, 16.30 i 19.00. Przypominamy, że do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej, a mogą do niego przystąpić osoby chore i w podeszłym wieku.
  3. W niedzielę, 13 lutego na Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk o. Prowincjała Mariana Gołąba, dziesięciu braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługi akolitatu i lektoratu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.
  4. Również w następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza święta po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana. Przypominamy o maseczkach, zachowaniu dystansu i dezynfekcji rąk.
  5. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w Sali Włoskiej we wtorki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00.
  6. W związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Za pośrednictwem fundacji „Brat Słońce” 1% swojego podatku możecie przekazać na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich prowadzonych w naszej Bazylice przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Za otwartość serc i wsparcie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 7 lutego wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.

W czwartek, 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W piątek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl