dodano: 6.02.2021 w kategorii:

V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021 roku

  1. We wtorek, 9 lutego o godz. 16.30 Msza św. w intencji kanonizacji bł. Anieli Salawy, a po Mszy św. uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.
  2. We czwartek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych w Bazylice o godz. 9.00, 16.30 i 19.00. Przypominamy, że do tego sakramentu mogą przystąpić osoby chore i w podeszłym wieku, a do przyjęcia tego sakramentu konieczny jest stan łaski uświęcającej.
  3. W następną niedzielę w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza św. po hiszpańsku o godz. 14.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Z uwagi na panującą pandemię po mszy nie będzie spotkania. Zapraszamy.
  4. Również w niedzielę za tydzień o godz. 19.00 Msza św. w intencji małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy.
  5. W związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Za pośrednictwem fundacji „Brat Słońce” 1% swojego podatku możecie przekazać na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane w tym roku na konto fundacji z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich prowadzonych w naszej Bazylice przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Za otwartość serc i zrozumienie serdecznie dziękujemy. Niezbędne dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z Bazyliki oraz na stronie internetowej i facebookowej Klasztoru i Bazyliki.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We środę, 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W czwartek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl