dodano: 8.05.2021 w kategorii:

VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 roku

        

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi dziś przy naszej Bazylice kwestę na rzecz Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe i zanik mięś Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
  2. Dziś o 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny przed mszą możliwość spowiedzi w tym języku.
  3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30.
  4. Ponadto od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na Majówkę “po godzinach”! Być może dla niektórych będzie to jedyna okazja, aby po całym dniu pracy stanąć z innymi do modlitwy i znaleźć wytchnienie w objęciach Maryi.
  5. We wtorek 5 dzień nowenny tygodni przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Modlitwy nowennowe przed Mszą świętą o godz. 16.30.
  6. W sobotę 8 maja kard. Stanisław Dziwisz na placu przed Bazyliką otworzył wystawę zatytułowaną: „Biały marsz, Kraków 17 maja 1981r.”. Wystawa przypomina wydarzenia sprzed 40 lat, kiedy po zamachu na Ojca świętego Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie, w geście solidarności przez ulice Krakowa przeszedł wielosettysięczny biały marsz podczas którego wszyscy modlili się o zdrowie Papieża. Wystawa potrwa do końca maja. Zachęcamy do jej obejrzenia.
  7. W niedzielę, 16 maja po Mszy świętej o godz. 16.30 Koronka do 7 boleści Matki Bożej. Po koronce spotkanie wspólnoty Matki Bożej Bolesnej.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera.

W piątek, 14 maja święto św. Macieja Apostoła.

W sobotę, 15 maja wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

W niedzielę 16 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Niepokalanej i wstawiennictwa św. Józefa. Pan niech Was obdarzy pokojem.                                                                                                                                 Franciszkanie

                                                               

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl