dodano: 10.02.2024 w kategorii:

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 roku

1. Dziś z racji wspomnienia NMP z Lourdes obchodzimy 31. Światowy Dzień Chorego. Msze święte z sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 12.00 i 16.30.

2. Podczas Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk o. Wikariusza naszej Prowincji czterech braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługę lektoratu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.

3. O godz. 14.30 Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej, możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie do sali św. Maksymiliana.

4. 2 lutego podczas koncertu kolęd chóru Cecyliańskiego wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzili kwestę na rzecz swoich podopiecznych, podczas której zebrali 3537 zł. Serdecznie dzięku-jemy.

5. 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Msze święte jak w dni powszednie. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy wierni powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. W tym dniu na prośbę ks. abpa Marka Jędraszewskiego we wszystkich kościołach archidiecezji organizowana jest zbiórka od puszek na ofiary działań wojennych w różnych zakątkach świata. Pieniądze zebrane w tym dniu zostaną przekazane na konto Caritas.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakra-mentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania będzie głosił o. Sylwester Miecznik OFMConv.

7. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.

8. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Rafał Bendkowski OFMConv.

9. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa w Kaplicy Męki Pańskiej.

10. Na Rekolekcje Wielkopostne zapraszamy: seniorów i osoby samotne od 25 do 28 lutego – prowadzi o. Zdzisław Gogola OFMConv, rekolekcje dla studentów i młodzieży pracującej od 3 do 6 marca prowadzi o. Grzegorz Siwek OFMConv, rekolekcje z Całunem Turyńskim dla ogółu wiernych od 17 do 20 marca prowadzi o. Marek Augustyn OFMConv. Nasza Bazylika będzie Kościołem Stacyjnym w sobotę 9 marca o godz. 16.30.

11. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Ofiary przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem „Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu naszej Bazyliki.

Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru. 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl