dodano: 11.02.2023 w kategorii:

VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 roku

  1. W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia dotknęły te dwa kraje, choć wstrząsy odczuwali również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski polecił przeprowadzić w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś na na Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk o. Wikariusza naszej Prowincji czterech braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.
  3. O godz. 14.30 Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej, możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  4. We środę 15 lutego o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała oraz modlitwy w kaplicy Męki Pańskiej.
  5. Jak już informowaliśmy planujemy zakup zamykanego konfesjonału do Kaplicy Męki Pańskiej, który gwarantowałby wiernym swobodę wyznawania grzechów i możliwość rozmowy z kapłanem. Budowę konfesjonału można wesprzeć ofiarami do puszki ustawionej przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub wpłatami na konto klasztorne z dopiskiem „konfesjonał”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1,5 % wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu naszej Bazyliki. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 14 lutego święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, Patronów Europy.

Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl