dodano: 11.02.2022 w kategorii:

VI Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 roku

  1. Dziś na na Mszy świętej o godz. 9.30 z rąk o. Prowincjała Mariana Gołąba, dziesięciu braci naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjmie posługi akolitatu i lektoratu. Prosimy o modlitwę w intencji braci kleryków na ich drodze powołania do służby w Kościele.
  2. O godz. 14.30 Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy zapraszamy na spotkanie do sali św. Maksymiliana. Przypominamy o maseczkach, zachowaniu dystansu i dezynfekcji rąk.
  3. W poniedziałek, 14 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji małżeństw z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  4. We środę 17 lutego o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała oraz modlitwy w kaplicy Męki Pańskiej.
  5. W przyszłą niedzielę przed naszą Bazyliką prowadzona będzie kwesta na rzecz Alma Spei hospicjum domowego dla dzieci, które opiekuje się nieuleczalnie chorymi, umierającymi dziećmi z Krakowa i Małopolski.
  6. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w Sali Włoskiej we wtorki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00.
  7. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 14 lutego święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, Patronów Europy.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl