dodano: 13.02.2021 w kategorii:

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 roku

  1. 17 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze świętej w naszej Bazylice w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy wierni powyżej 14. roku życia oraz post ścisły czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nim Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania podczas Gorzkich Żali będzie głosił Andrzej Prugar OFMConv.
  3. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Andrzej Hejnowicz OFMConv.
  4. W Wielkim Poście w piątki nie ma Mszy świętych o godz. 18.00.
  5. Na Rekolekcje Wielkopostne zapraszamy: seniorów i osoby samotne od 28 lutego do 3 marca (prowadzi o. Edward Staniukiewicz OFMConv), studentów i młodzież pracującą od 14 do 16 marca (prowadzi o. Marian Michasiów OFMConv), dla ogółu wiernych od 21 do 24 marca (prowadzi o. Piotr Cuber OFMConv). Nasza Bazylika będzie Kościołem Stacyjnym w sobotę 13 marca o godz. 19.00. Mszę świętą odprawi abp Marek Jędraszewski.
  6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
  7. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka. W tej intencji będziemy się modlić w tym dniu podczas każdej Mszy świętej.
  8. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane w tym roku na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  9. Przy tej okazji przepraszamy za utrudnienia spowodowane pracami prowadzonymi w Bazylice. Przez najbliższy czas, w związku z usytuowaniem rusztowań w transepcie, będziemy korzystać tylko z jednego wejścia do Bazyliki od Plant.

Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl