dodano: 17.02.2023 w kategorii:

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 roku

  1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej.
  2. We wtorek, 21 lutego dzień modlitw się o kanonizację bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, współpatrona naszej prowincji zakonnej.
  3. 22 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Zgodnie z KPK w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy wierni powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania będzie głosił o.Marcin Drąg OFMConv.
  5. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił o.Piotr Hreciński OFMConv.
  6. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
  7. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa w Kaplicy Męki Pańskiej.
  8. Na Rekolekcje Wielkopostne zapraszamy: seniorów i osoby samotne od 5 do 8 marca – prowadzi o. Andrzej Hejnowicz OFMConv, dla ogółu wiernych od 26 do 29 marca  prowadzi o. Tomasz Tlałka OSPPE oraz dla studentów i młodzieży pracującej od 2 do 5 kwietnia prowadzi o. Tomasz Czajka OFMConv. Nasza Bazylika będzie Kościołem Stacyjnym w sobotę 18 marca o godz. 16.30.
  9. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy kwotę 4330 zł, która została wpłacona na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  10. Bracia z WSD zapraszają wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w warsztatach śpiewu gregoriańskiego organizowanych w dniach od 3 do 5 marca. Zajęcia, które poprowadzi siostra prof. Susi Ferfoglia, zwieńczy uroczysta liturgia ze śpiewem gregoriańskim – 5 marca o 9:30. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie i Facebooku seminarium oraz Bazyliki.

 

            Pan niech obdarzy Was pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl