dodano: 18.02.2022 w kategorii:

VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 roku

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś przed naszą Bazyliką prowadzona będzie kwesta na rzecz Alma Spei hospicjum domowego dla dzieci, które opiekuje się nieuleczalnie chorymi, umierającymi dziećmi z Krakowa i Małopolski.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Koronka o siedmiu boleściach Matki Bożej.
  3. W poniedziałek, 21 lutego dzień modlitw się o rychłą kanonizację bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, współpatrona naszej prowincji zakonnej.
  4. Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w Sali Włoskiej we wtorki i czwartki po Mszy świętej o godz. 19.00.
  5. Naszym przyjaciołom, gościom i sympatykom przypominamy o możliwości przeznaczenia 1% wartości swojego podatku na rzecz naszej Bazyliki i Klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat słońce” z dopiskiem Kraków 10”, będą przeznaczane na wsparcie działań konserwatorskich przy odnawianiu polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Dane szczegółowe znajdziecie na ulotkach w Bazylice oraz na stronie internetowej i facebookowej naszego Klasztoru.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 22 lutego święto Katedry św. Piotra.

We środę, 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

ogosławionego czasu, pełnego Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej.

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl