dodano: 26.02.2022 w kategorii:

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 roku.

 1. Dziś o godz. 11.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza święta o pokój na Ukrainie i w Europie. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na prośbę KEP dziś oraz w Środę Popielcową zostanie zorganizowana zbiórka od puszek na poszkodowanych działaniami wojennymi na Ukrainie.
 2. 2 marca Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte w tym dniu jak w dni powszednie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Zgodnie z KPK w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której zobowiązani są wszyscy wierni powyżej 14. roku życia i post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Do postu ścisłego zobowiązane są osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o godz. 9.00 Msza święta w kaplicy Męki Pańskiej i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne Arcybractwa Męki Pańskiej o godz. 17.00, po nich Gorzkie Żale, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Kazania będzie głosił o. Marcin Jelinek
 4. Gorzkie Żale są także odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.15. Kazania pasyjne będzie głosił Roman Banasik OFMConv.
 5. W Wielkim Poście nie ma Mszy świętej w piątki o godz. 18.00.
 6. Codziennie o godz. 17.10, z wyjątkiem piątków i niedziel, Droga Krzyżowa.
 7. Na Rekolekcje Wielkopostne zapraszamy: seniorów i osoby samotne od 13 do 16 marca (prowadzi o. Ryszard Jarmuż OFMConv), dla ogółu wiernych oraz studentów i młodzieży pracującej rekolekcje od 3 do 6 kwietnia (prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr). Nasza Bazylika będzie Kościołem Stacyjnym w sobotę 26 marca o godz. 16.30. Mszę świętą odprawi bp Janusz Mastalski.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
 9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji będziemy się modlić podczas każdej Mszy świętej.
 10. W ubiegłą niedzielę pracownicy i wolontariusze hospicjum domowego dla dzieci Alma Spei przeprowadzili kwestę przy naszej Bazylice. Zebrali 4045,53 zł. Bóg zapłać.
 11. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Szczególnie jesteśmy zainteresowani tworzeniem rodzin zastępczych o charakterze długotrwałym i specjalistycznym oraz prowadzeniem rodzinnego domu dziecka na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Szczegóły na ulotkach i na stornie internetowej Bazyliki.
 12. Z kalendarza liturgicznego:

W piątek, 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji.

ogosławionego czasu, pełnego owoców postu, modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl