dodano: 10.06.2023 w kategorii:

X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 roku

  1. Zapowiadana tydzień temu wizyta Misjonarza z Paragwaju i zbiórka na misję w Areguà w dniu dzisiejszym nie dojdzie do skutku z powodu choroby o. Marka Sowińskiego OFMConv, którego polecamy waszej modlitwie.
  2. Dziś o godz. 14.30 ostatnia przed wakacjami Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.
  3. We wtorek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, patrona naszej prowincji zakonnej. O godz. 16.30 uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będą oo. Paulini ze Skałki. Po mszy poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. Przy ołtarzu św. Antoniego będą również poświęcone „bułeczki św. Antoniego”.
  4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30, a po nich procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała na krużgankach. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  5. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do 7 ołtarzy kazania wygłosi o. Andrzej Prugar OFMConv. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 12 czerwca wspomnienie bł. Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia – prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego – zakonników oraz 101 towarzyszy męczenników II wojny światowej.

We wtorek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W środę, 14 czerwca uroczystość rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Krakowie.

W czwartek, 15 czerwca wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

W piątek , 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę, 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Pan niech Was obdarzy pokojem.  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl