dodano: 18.06.2022 w kategorii:

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 roku.

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś przed naszą Bazyliką Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika” organizuje kwestę z której dochód przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo oraz dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla podopiecznych stowarzyszenia i ich opiekunów.  Przed wejście głównym będą również sprzedawać wykonane przez siebie przedmioty z ceramiki. Serdecznie prosimy o wsparcie dla tego dzieła.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.30 Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. W czasie procesji do 7 ołtarzy kazania wygłosi o.Tadeusz Jacek OFMConv. Po nabożeństwie w Sali Włoskiej okazja zapisania się do Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  3. We wtorek, 21 czerwca dzień modlitw o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 16.30, a po nich procesja eucharystyczna oktawy Bożego Ciała w krużgankach. Nabożeństwo „Czerwcowe po godzinach” po Mszy świętej o godz. 19.00.
  5. W niedzielę, 26 czerwca w godzinach 11.00 do 19.00 na placu przed Bazyliką odbędzie się Piknik Rodzinny, organizowany przez działającą przy naszej Bazylice wspólnotę Neokatechumenalną. Wspólnota zaprasza na poczęstunek i atrakcje dla dzieci. Podczas pikniku odbędzie się kwesta na wakacyjny wyjazd duszpasterstwa młodzieży.
  6. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 21 czerwca wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W czwartek, 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek , 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę, 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl