dodano: 23.06.2023 w kategorii:

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 roku

1.Dziś pod hasłem: „Polsko walcz o swoje dzieci” po raz kolejny ulicami Krakowa przejdzie marsza dla życia i rodziny. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Placu Matejki.

2. Do końca miesiąca nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej o godz. 16.30.

3. We czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Okazja do modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas mszy w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.

4. Od 26 czerwca spowiedź w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.

5. Przez czas wakacji Msza święta w języku włoskim będzie sprawowana w każdą niedzielę o godz. 15.30. Nie ma natomiast mszy w języku hiszpańskim.

6. Rozpoczynamy kolejny etap renowacji naszej Bazyliki. Przez trzy lata, do roku 2025, kompleksowe prace będą prowadzone w drugiej części nawy głównej. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności szczególnie podczas przechodzenia obok i pod rusztowaniami.

7. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl

8. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl

9. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 28 czerwca wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W sobotę, 1 lipca pierwsza sobota miesiąca.

Wszystkim przyjaciołom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego. 

Franciszkanie 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl