dodano: 1.07.2023 w kategorii:

XIII Niedziela Zwykła – 2 lipca 2023 roku

1. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy od godz. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiedź podczas Mszy świętych.

2. W czwartek, 6 lipca pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. W piątek, 7 lipca pierwszy piątek miesiąca.

4. W niedzielę 9 lipca o godz. 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy, po mszy uczczenie jej relikwii i modlitwy w Kaplicy Męki Pańskiej.

5. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl

6. Rozpoczynamy kolejny etap renowacji naszej Bazyliki. Przez trzy lata, do roku 2025, kompleksowe prace będą prowadzone w drugiej części nawy głównej. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności szczególnie podczas przechodzenia obok i pod rusztowaniami. Prosimy również o wsparcie renowacji Bazyliki, można to uczynić wpłacając ofiary na konto klasztorne, z dopiskiem ofiara na remont Bazyliki.

7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła.

We wtorek, 4 lipca święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie.

W czwartek, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych.

W sobotę, 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl