dodano: 25.06.2022 w kategorii:

XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 roku

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś w godzinach 11.00 do 19.00 na placu przed Bazyliką odbędzie się Piknik Rodzinny, organizowany przez wspólnotę Neokatechumenalną. Organizatorzy zapraszają na poczęstunek i atrakcje dla dzieci. Podczas pikniku odbędzie się kwesta na wakacyjny wyjazd duszpasterstwa młodzieży.
  2. Do końca miesiąca nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej o godz. 16.30 i 19.00.
  3. W środę, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Okazja do modlitwy w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas mszy w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.
  4. Od 27 czerwca spowiedź w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
  5. Przez czas wakacji Msza święta w języku włoskim będzie sprawowana w każdą niedzielę o godz. 15.30.
  6. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej franciszek.pl.
  7. W tym czasie wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl.
  8. Z całego serca wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała i podczas oktawy uroczystości. Bóg zapłać.
  9. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika” składa gorące podziękowania za możliwość zorganizowania kwesty przed Bazyliką Franciszkanów w dniu 19 czerwca 2022 r. Stowarzyszenie zebrało: 4172,33 zł i 45 euro, w tym ze sprzedaży ceramiki 1985,00 zł. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na pomoc i rehabilitację osób niepełnosprawnych ruchowo oraz dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych i opiekunów.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 28 czerwca wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.

We środę, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W piątek, 1 lipca pierwszy piątek miesiąca.

W sobotę, 2 lipca pierwsza sobota miesiąca.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl