dodano: 26.06.2021 w kategorii:

XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 roku

  1. Zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Marka Jędraszewskiego dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z Bazyliki zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.
  2. We wtorek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To szczególna okazja do podziękowania Panu Bogu za posługiwanie Następcy św. Piotra, papieża Franciszka, a także modlitwy w Jego intencjach. Z racji tej uroczystości we wszystkich bazylikach mniejszych, a więc także i w naszej, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary zebrane podczas Mszy świętych są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane świętopietrze. Uroczystość św. Piotra i Pawła to także uroczystość naszego kościoła parafialnego, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej.
  3. 1 lipca w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00 Msza święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji powołanych.
  4. 2 lipca pierwszy piątek miesiąca.
  5. 3 lipca pierwsza sobota miesiąca. Po mszy o godz. 9.00 w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. Od jutra obowiązuje nowy limit wiernych w kościołach. Został on zwiększy do 75% wszystkich miejsc w świątyni.
  7. Spowiedź w Bazylice według porządku wakacyjnego. Zapraszamy od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiedź podczas Mszy świętej.
  8. Młodych zachęcamy do zapoznania się z franciszkańskimi propozycjami wakacyjnymi. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.franciszek.pl.
  9. W czasie wakacyjnym wielu młodych ludzi podejmuje decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań, a także za tych, którzy już czują powołanie, aby mieli odwagę do jego realizacji. Osoby, które są zainteresowane życiem zakonnym we franciszkańskiej wspólnocie mogą uzyskać potrzebne informacje w zakrystii lub na stronie franciszek.pl.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

We wtorek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W sobotę, 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła.

Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i radosnego przeżywania każdego dnia. Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie                                      

                                                                                                                                    

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl