dodano: 29.06.2024 w kategorii:

XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2024 roku

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, gościmy dziś w naszej Bazylice o. Marka Sowińskiego OFMConv misjonarz pracującego w Aregua – naszym klasztorze partnerskim. Przez cały dzień o. Marek będzie głosił Słowo Boże i zbierał do puszek ofiary na misje franciszkańskie w Paragwaju.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 16.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych.

3. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy od godz. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiedź podczas Mszy świętych.

4. W czwartek, 4 lipca pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy świętej o godz. 19.00 modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek, 5 lipca pierwszy piątek miesiąca. W sobotę, 6 lipca pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 8.00 w Kaplicy MMB nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl

6. Od 2 lipca w Auli bł. Jakuba w godz. 10.00 – 18.00 będzie można obejrzeć wystawę ponad 40 szopek czołowych twórców krakowskich wśród nich kilku centymetrowe miniatury oraz szopki duże, z największą w historii 5-metrową szopką. Wystawę uzupełnia kilkanaście figurek szopkowych powstałych na różnych kontynentach.

7. Młodzież i ich opiekunowie z duszpasterstwa Postcresima dziękują za ofiary złożone podczas ubiegłotygodniowego pikniku na potrzeby obozu wakacyjnego. W sumie zebrano 6 000 zł.

8. Decyzją przełożonych naszej prowincji franciszkańskiej z naszej wspólnoty od-chodzą o. Marcin Drąg, o. Piotr Cuber, o Sylwester Miecznik, o. Piotr Hreciński, o. Paweł Czyrek i br. Marek Marciniak. Dziękujemy im za ich posługę, a w nowych miejscach pracy duszpasterskiej życzymy Bożego błogosławieństwa. Do naszej wspólnoty przychodzą bracia: o. Grzegorz Siwek, o. Radosław Kramarski, o. Marek Wawrzyszko, o. Tomasz Węzik, o. Tomasz Czajka, o. Paweł Kijko, o. Adam Mikosiak, br. Wojciech Gallak. Nowo przychodzącym braciom życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy ich waszej modlitwie.

9. Z kalendarza liturgicznego:

W środę, 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła.

We czwartek, 4 lipca święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie.

W sobotę, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl