dodano: 12.08.2023 w kategorii:

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 roku

1. W poniedziałek 14 sierpnia przypada 82. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, wielkiego czciciela Niepokalanej, który w latach 1919-1922 żył i pracował w klasztorze krakowskim.

2. We wtorek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice w porządku niedzielnym. Będzie także msza w języku włoskim. Po mszach poświęcenie ziół, owoców i kwiatów.

3. Od dziś do wtorku włącznie w ramach Nocy Cracovia Sacra w sali św. Eligiusza przy naszych krużgankach czynna będzie wystawa: „Ze skarbca Franciszkanów”, którą można oglądać w tych dniach od godz. od 10.00 do 18.00. Z kolei w poniedziałek, 14 sierpnia zapraszamy do Bazyliki na godz. 20.00 na koncert Cracow Singers zatytułowany „Mistyczne kwiaty Stanisława Wyspiańskiego. O symbolice kwiatów Wyspiańskiego w cyklu witrażowym – cztery żywioły oraz polichromii naszej Bazyliki opowie Pani kustosz Muzeum Stanisława Wyspiańskiego Magdalena Laskowska, a dopełni wielogłosowym śpiewem chóralnym zespół Cracow Singers. Wstęp wolny.

4. Z okazji przypadającego w tym roku 800-lecia szopki św. Franciszka w Greccio, w Auli bł. Jakuba codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00 można zwiedzać wystawę szopek krakowskich oraz figurek szopkowych z różnych krajów świata. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.

5. W środę, 16 sierpnia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała.

6. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych.

7. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl

8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek 14 sierpnia, święto św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W czwartek, 17 sierpnia święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

W piątek, 18 sierpnia wspomnienie błogosławionych męczenników Ludwika Armanda Adam i Mikołaja Savouret, prezbiterów.

Niech Pan obdarzy Was pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl