dodano: 7.08.2021 w kategorii:

XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 roku

  1. W poniedziałek, 9 sierpnia przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci w Peru, franciszkańskich misjonarzy, błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. O godz. 16.30 w Kaplicy Męki Pańskiej Msza św. o ich kanonizację, której będzie przewodniczyć o. Jerzy Brusiło, który razem z Męczennikami był klerykiem w naszym franciszkańskim seminarium. Po Mszy św. nabożeństwo przy relikwiach męczenników. Ponieważ jest to również 9 dzień miesiąca, na tej samej Mszy św. będziemy się modlić o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  2. W piątek, 13 sierpnia przypada rocznica beatyfikacji bł. Anieli Salawy. O godz. 16.30. w kaplicy Męki Pańskiej Msza św. o jej kanonizację. Po Mszy św. nabożeństwo przy relikwiach bł. Anieli.
  3. W sobotę, 14 sierpnia obchodzimy święto św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, wielkiego czciciela Niepokalanej. Po powrocie ze studiów w Rzymie, w latach 1919-1922 żył i pracował w naszym krakowskim klasztorze. Był m.in. wykładowcą w seminarium franciszkańskim, ucząc historii Kościoła i filozofii. Tutaj też w 1922 r. rozpoczął wydawanie miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.
  4. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte i spowiedź w Bazylice według porządku niedzielnego.
  5. Siostry Klaryski zapraszają do kościoła św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej na nowennę ku czci św. Klary z Asyżu, codziennie do 10 sierpnia na godz. 17.00.
  6. Trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Każdego dnia po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy modlitwy nowennowe, a w każdą sobotę zapraszamy na godz. 16.00 do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej na rozważania różańca świętego.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy.

We wtorek, 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We środę, 11 sierpnia święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

W piątek, 13 sierpnia święto Matki Bożej Kalwaryjskiej.

W sobotę, 14 sierpnia święto św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i franciszkanina.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl