dodano: 15.07.2023 w kategorii:

XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 roku

  1. Spowiedź w naszej Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych.
  2. We środę, 19 lipca o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci bł. męczenników Zbigniewa i Michała.
  3. W piątek, 21 lipca modlimy się o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
  4. Wczoraj z okazji przypadającego w tym roku 800-lecie szopki św. Franciszka w Greccio, otworzyliśmy wystawę szopek krakowskich oraz figurek szopkowych z różnych krajów świata. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia w Auli bł. Jakuba (wejście od strony Plant). Można ją zwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00. Bilet wstępu w cenie 10 zł można nabyć przy wejściu na wystawę.
  5. W naszej wspólnocie witamy o. Sylwestra Miecznika OFMConv, który decyzją Ojca Prowincjała został do nas przeniesiony z klasztoru w Głogówku. O. Sylwestrowi życzymy błogosławieństwa Bożego na czas pracy w Krakowie i polecamy go waszym modlitwom.
  6. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 18 lipca wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W piątek, 21 lipca wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę, 22 lipca święto św. Marii Magdaleny.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie 

                                                                                                                   

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl