dodano: 29.07.2021 w kategorii:

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021 roku

  1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, decyzją Ojca Świętego Franciszka przeżywamy dziś w Kościele pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten jest okazją do przypomnienia, że Kościół nigdy nie może być daleko od tych, którzy niosą krzyż wieku i choroby na swoich barkach. Hasło przewodnie, wybrane przez Ojca Świętego: „Jestem z tobą przez wszystkie dni”, jasno wyraża pragnienie każdej wspólnoty kościelnej by być zawsze z osobami starszymi. Zachęcamy dziś do modlitwy w intencji osób starszych, samotnych, a szczególnie dotkniętych skutkami pandemii. Osoby starsze zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00, która zostanie odprawiona w ich intencji. Biorąc w niej udział, osoby te mogą zyskać odpust zupełny. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy dniu dzisiejszym wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą.
  2. Trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Każdego dnia po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy modlitwy nowennowe, a w każdą sobotę zapraszamy na godz. 16.00 do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej na rozważania różańca świętego oparte na tekstach Sługi Bożego połączone z modlitwami nowennowymi.
  3. W sobotę 31 lipca podczas Mszy świętej o godz. 16.30 pożegnanie s. Marty, organistki, która przez wiele lat posługiwała grą na organach i śpiewem w naszej Bazylice. Zapraszamy do udziału w tym szczególnym dziękczynieniu, prosimy także o modlitwę w intencji Siostry.
  4. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Spowiadamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy świętych.
  5. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 26 lipca wspomnienie rodziców Najświętszej Maryi Panny świętych Joachima i Anny.

W piątek, 30 lipca wspomnienie św. Marty.

W sobotę 31 lipca wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu jezuitów.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl