dodano: 28.07.2023 w kategorii:

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023 roku

  1. W środę, 2 sierpnia przypada święto Matki Bożej Anielskiej, tak zwany odpust Porcjunkuli. W tym dniu w Bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 Mszy świętej będą przewodniczyć i Słowo Boże wygłoszą Ojcowie Dominikanie. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Spowiadamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30.
  3. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek zapraszamy na spowiedź w wyznaczonych godzinach. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. Przypominamy, że z okazji przypadającego w tym roku 800-lecia szopki św. Franciszka w Greccio, w Auli bł. Jakuba (wejście od strony Plant) codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00 można zwiedzać wystawę szopek krakowskich oraz figurek szopkowych z różnych krajów świata. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

We wtorek, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, 2 sierpnia święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli.

W piątek, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbiter.

W niedzielę, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

                                                                                                                                  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl