dodano: 31.07.2021 w kategorii:

XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 roku

  1. W poniedziałek, 2 sierpnia przypada święto Matki Bożej Anielskiej, tak zwany odpust Porcjunkuli. W Bazylice oraz we wszystkich kościołach parafialnych i franciszkańskich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Spowiadamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy świętych.
  3. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  4. Trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Każdego dnia po Mszy świętej o godz. 16.30 odmawiamy modlitwy nowennowe, a w każdą sobotę zapraszamy na godz. 16.00 do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej na rozważania różańca świętego oparte na tekstach Sługi Bożego połączone z modlitwami nowennowymi.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek zapraszamy na spowiedź w wyznaczonych godzinach. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. Wczoraj na Mszy świętej o godz. 16.30 pożegnaliśmy s. Martę, długoletnią organistkę w naszej Bazylice. Od dziś posługę organisty w naszej Bazylice rozpoczyna Pan Michał. Zarówno s. Martę, jak i Pana Michała polecamy waszej modlitwie.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 2 sierpnia święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli.

We środę, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów

W piątek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl