dodano: 30.07.2022 w kategorii:

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 roku

  1. We wtorek, 2 sierpnia przypada święto Matki Bożej Anielskiej, tak zwany odpust Porcjunkuli. W tym dniu w Bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 Mszy świętej będą przewodniczyć i Słowo Boże wygłoszą Ojcowie Dominikanie. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Spowiadamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele podczas Mszy świętych. W związku z pracami konserwatorskimi  w nawie głównej, spowiedź odbywa się w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek zapraszamy na spowiedź w wyznaczonych godzinach. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 2 sierpnia święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli.

We czwartek, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbiter.

W sobotę, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie 

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl