dodano: 13.08.2022 w kategorii:

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 roku

  1. 14 sierpnia przypada 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, wielkiego czciciela Niepokalanej, który w latach 1919-1922 żył i pracował w klasztorze krakowskim.
  2. W poniedziałek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszej Bazylice w porządku niedzielnym. Będzie także msza w języku włoskim. Po mszach poświęcenie ziół, owoców i kwiatów.
  3. Również w poniedziałek w ramach Nocy Cracovia Sacra o 20.15 zapraszamy na krużganki naszej Bazyliki na koncert artystów Piwnicy św. Norberta zatytułowany: „Krzyż jest zbroją, Polsko Twoją”.
  4. We wtorek, 16 sierpnia z cyklu Muzyka w Starym Krakowie zapraszamy do Auli bł. Jakuba na godz. 19.30 na koncert gitarowy Dmytro Holovenko.
  5. W środę, 17 sierpnia o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci bł. męczenników Zbigniewa i Michała.
  6. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych. W związku z pracami konserwatorskimi w nawie głównej, spowiedź odbywa się w Kaplicy Męki Pańskiej.
  7. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  8. Krakowska Fundacja Charity, której misją jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami, w przyszłą niedzielę przed naszą Bazyliką będzie zbierać do puszek ofiary na wsparcie działania centrów aktywizacyjnych i tworzenie przyjaznych miejsc pracy.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W środę, 17 sierpnia święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

W sobotę, 20 sierpnia wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Niech Pan obdarzy Was pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl