dodano: 19.08.2023 w kategorii:

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 roku

1. Dziś o godz. 20.00 w naszej Bazylice w ramach XLVIII edycji festiwalu Muzyka w starym Krakowie wystąpi zespół Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni pod dyrekcja ks. Stanisława Adamczyka. W programie zaprezentowane zostaną utwory religijne kompozytorów polskich i światowych.

2. W dniach 24-26 sierpnia przed Bazyliką zostaną przeprowadzone badania ankietowe wśród turystów i pielgrzymów odwiedzających Bazylikę.

3. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych.

4. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl

5. Z kalendarza liturgicznego

W poniedziałek, 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X papieża. W tym dniu będziemy się też modlić o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

We wtorek, 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej.

W czwartek, 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

W piątek, 25 sierpnia wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ.

W sobotę, 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosła-wieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl