dodano: 20.08.2022 w kategorii:

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 roku

  1. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, Krakowska Fundacja Charity, której misją jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych, w dniu dzisiejszym przed naszą Bazyliką będzie zbierać do puszek ofiary na wsparcie działania centrów aktywizacyjnych i tworzenie przyjaznych miejsc pracy. Prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy.
  2. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych. Z uwagi na prace renowacyjne w nawie głównej, spowiedź odbywa się w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. W sobotę 27 sierpnia godz. 19.30 w ramach festiwalu Muzyka w starym Krakowie na krużgankach wystąpią Elżbieta Stefańska – klawesyn i Sirkka Liisa Kaakinen-Pilch skrzypce barokowe. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta.
  4. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  5. Z kalendarza liturgicznego

W poniedziałek, 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej.

W środę, 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

We czwartek, 25 sierpnia wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ.

W piątek, 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

W sobotę, 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl