dodano: 21.08.2021 w kategorii:

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 roku

  1. Spowiedź w Bazylice w porządku wakacyjnym. Zapraszamy w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30. W niedziele spowiadamy podczas Mszy świętych.
  2. We wtorek 24 sierpnia godz. 19.30 w ramach festiwalu Muzyka w starym Krakowie w Auli bł. Jakuba wystąpi Królewscy Rorantyści. Szczegóły na plakatach.
  3. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku do służby przy ołtarzu w naszej Bazylice. Na naszej stronie internetowej (pl) zamieściliśmy formularz zgłoszeniowy do nowej grupy Liturgicznej Służby Ołtarza jaką z Waszą pomocą chcielibyśmy stworzyć. Opiekunem grupy będzie br. Piotr Kantorski, u niego też wszelkie szczegółowe informacje. Pierwsze organizacyjne spotkania planujemy na koniec września i początek października. Zachęcamy! 
  4. Zapraszamy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  5. Z kalendarza liturgicznego

We wtorek, 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.

W środę, 25 sierpnia wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ.

We czwartek, 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

W piątek, 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.

W sobotę, 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Na czas wakacyjnego wypoczynku i w codziennej pracy niech Wam towarzyszy błogosławieństwo i opieka Bożej Opatrzności. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl