dodano: 26.08.2023 w kategorii:

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 roku

1. W piątek 1 września, przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej ojczyzny i o wszystkich ofiarach wojny. Módlmy się także o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.
2. W środę 30 sierpnia o godz. 20.00 na krużgankach przy naszej Bazylice w ramach XLVIII edycji festiwalu Muzyka w starym Krakowie wystąpi Pani prof. Elżbieta Stefańska z zespołem.
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na spowiedź w wyznaczonych godzinach. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej nabożeństwo pierwszosobotnie.
4. Jeszcze tylko do końca sierpnia z okazji przypadającego w tym roku 800-lecia szopki św. Franciszka w Greccio, w Auli bł. Jakuba można zwiedzać wystawę szopek krakowskich oraz figurek szopkowych z całego świata. Wystawa jest czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00.
5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
6. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
7. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
Z kalendarza liturgicznego:
W poniedziałek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
We wtorek, 29 sierpnia wspomnienie Męczeństwa św. Jan Chrzciciela.
W sobotę, 2 września, wspomnienie bł. Jana Franciszka Burtè OFMConv, prezbitera i męczennika.
Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl