dodano: 27.08.2022 w kategorii:

XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 roku

  1. We czwartek 1 września, przypada rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny i o wszystkich ofiarach wojny. Módlmy się także o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  2. W ubiegłą niedzielę Krakowska Fundacja Charity przed naszą Bazyliką zbierała do puszek ofiary na wsparcie działania centrów aktywizacyjnych i tworzenie przyjaznych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Dzięki Waszej życzliwości udało się zebrać na ten cel 1440 PLN. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  4. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej. Z uwagi na prace renowacyjne w nawie głównej, spowiedź odbywa się w Kaplicy Męki Pańskiej.
  5. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie franciszek.pl
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 29 sierpnia wspomnienie Męczeństwa św. Jan Chrzciciela.

We czwartek, 1 września wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

W sobotę, 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl