dodano: 29.08.2021 w kategorii:

XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 roku

  1. We środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o poległych w obronie naszej ojczyzny i o wszystkich ofiarach wojny. Módlmy się także o pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata oraz o zachowanie od terroryzmu.
  2. Na prośbę Caritas Polska 5 września br. w parafiach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym. 
  3. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy Św. o godz.16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  4. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.
  5. Przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej wspólnoty franciszkańskiej. Potrzebne informacje można uzyskać w zakrystii, na furcie klasztornej oraz na stronie www.franciszek.pl

          Z kalendarza liturgicznego:

         We środę, 1 września wspomnienie bł.Bronisławy, dziewicy

         W piątek, 3 września wspomnienie św.Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

        Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz darów Ducha Świętego nauczycielom, młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny. Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie

 

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl